«به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند» ازکانون خراسان جنوبی به مرحله کشوری راه یافت

ایده و طرح نمایش کتابخانه‌ای «به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند» اثر معصومه جلالیان مربی مسئول مرکز فرهنگی و هنری کانون شماره ۲ طبس به مرحله نهایی بخش نمایش کتاب‌خانه‌ای هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان در این خصوص گفت: ۲۸۹ طرح از کل کشور به دبیرخانه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال شده است که از سوی هیئت انتخاب شامل داوود کیانیان، فائزه فیض، فرزاد زیدی‌نژاد و آناهیتا غنی‌زاده در این بخش ۱۳ اثر در مرحله نخست انتخاب شده، که در این بین طرح و ایده‌ی کتابخانه‌ای با عنوان «به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند» اثر معصومه جلالیان مربی مسئول مرکز فرهنگی و هنری کانون شماره ۲ طبس از خراسان جنوبی به این مرحله راه‌یافته است.

بر اساس این گزارش، این آثار از سوی اساتید نمایش کتاب‌خانه‌ای مشاوره‌ی تخصصی خواهند گرفت و پس از مشاوره به مرحله داوری اصلی راه خواهند یافت. در پایان در مرحله‌ی کشوری جشنواره، از بین این آثار سه اثر به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.

گفتنی است، نمایش کتابخانه‌ای‌ فعالیتی است گروهی و عضو محور که در یک بازه زمانی کوتاه (نیم روزه) با ارائه طرح و ایده اعضا یا مربی هدایت‌گر با استفاده از بازی‌های نمایشی، نمایش خلاق و تئاتر بی‌چیز(بدون آکسسوار و امکانات صحنه‌ای و لباس با کمترین امکانات) و با بهره‌گیری از بازی، نقش‌پذیری و با عروسک‌های ساده و خلاق ساخته شده از سوی گروه اجرایی، جهت کشف استعداد اعضای کانون در یک جلسه اجرا می‌شود.
مرحله کشوری هجدهمین دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در اهواز برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =