نمایش «هیس» به مرحله‌ی نهایی جشنواره هنرهای نمایشی کانون کشور راه یافت

نمایش «هیس» کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان به مرحله‌ی نهایی جشنواره هنرهای نمایشی کانون کشور راه یافت.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، نمایش «هیس» به کارگردانی مولود تجلی زاده از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو اهواز با رأی آزاده پورمختار، حسن دادشکر و سامی صالحی هیات داوران بخش صحنه‌ای این جشنواره جواز حضور در مرحله پایانی جشنواره هنرهای نمایشی کانون کشور را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش، در مرحله‌ی نخست این جشنواره، ۴۸۴ نمایش تولید شد که از میان این تعداد، ۳۵۶ نمایش صحنه‌ای به مرحله استانی راه پیدا کرد و در نهایت ۹۵ نمایش از ۳۱ استان کشور به مرحله بازبینی آثار رسید و هیات داوران بخش صحنه‌ای این جشنواره، ۱۵ اثر را به‌عنوان راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی کردند.

نمایش‌های «تخم‌مرغ شانسی» به کارگردانی مهدی صالحی اقدم از استان آذربایجان شرقی، «کرمی که هیولا شد» به کارگردانی امیر جهان‌پور و «لالو» اثر سمیه حسین‌نژاد هر دو از استان آذربایجان غربی، «آدم کوچولوی گرسنه» به کارگردانی طیبه آنجدانی از تهران، دو نمایش «سیاه دل» اثر معصومه گودرزی و «لکه پر ماجرا» از سپیده ابراهیمی از استان چهارمحال و بختیاری، «نمکی و دیو» اثر سید احسان امامی از استان قزوین، «زرد قناری» به کارگردانی محبوبه ابراهیمی از استان مرکزی و «زنان انتظار» به کارگردانی محسن اکرمی از استان یزد نیز به این مرحله راه پیدا کردند.

نمایش‌های «کابوس خنده» به کارگردانی خدیجه سلیمی، «راز قله گاف» اثر یاسر هاشم‌زاده، «تنهایی دنیا» به کارگردانی هدایت رحمت‌غلامی، «گنجشکک اشی‌مشی» از گلشن حسنوند و «کباب کلاغ» اثر محسن عظیمی‌پویا به ترتیب از استان‌های قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان و مازندران نیز برای رقابت در مرحله نهایی معرفی شدند.

لازم به یادآوری است این نمایش‌ها باید ۵ اجرای عمومی در استان خود داشته باشند و برگزیدگان کشوری هم‌زمان با آیین پایانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایش کانون معرفی خواهند شد.

مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =