برگزیدگان دومین مهرواره سراسری شعر آفرینش معرفی شدند/ دو عضوکانون فارس در بین برگزیدگان

بیش از ۱۷۰۰ اثر در دومین مهرواره شعر «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت داده شد. دو عضو کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس نیز به عنوان برگزیده این مهرواره معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون فارس، پس از ارسال فراخوان در مهر سال جاری، بیش از ۱۷۰۰ شعر از سوی یک‌هزار نفر از اعضای فعال انجمن‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور به دومین مهرواره شعر «آفرینش» ارسال شد و انتخاب اولیه آثار از سوی کارشناسان و مربیان ادبی استان‌ها صورت گرفت در نهایت تعداد ۱۰۵۲ اثر از سوی ۵۳۰ عضو نوجوان و ارشد کانون به دبیرخانه مهرواره در تهران راه یافت.

آثار ارسالی به دبیرخانه از سوی هیأت انتخاب نهایی آثار مورد بررسی قرار گرفتند. بر این اساس در بخش شعر کلاسیک با حضور غلامرضا طریقی، محمدسعید میرزایی و زهیر توکلی و همچنین در گروه شعر آزاد با حضور مصطفی علی‌پور، لیلا کردبچه و مهدی مظفری‌ساوجی، تعداد ۹۰ نفر از اعضای شرکت‌کننده در فراخوان شامل ۶۷ نفر دختر و ۲۳ نفر پسر بدون رتبه‌بندی، شایسته حضور در مرحله پایانی دومین مهرواره شعر آفرینش شناخته شدند.

بر اساس این گزارش فاطمه شمس عضو مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی از شهرستان فسا و فاطمه کشاورز عضو مرکز فرهنگی هنری خرامه به عنوان برگزیده معرفی شدند.

بر همین اساس، در روزهای برگزاری مرحله پایانی این مهرواره، علاوه بر اجرای برنامه‌های متنوعی همچون نشست‌های خوانش آثار و نقد شعر، کارگاه‌های تخصصی شعر، دیدار اعضای برگزیده با شاعران برجسته کشور، انتشار کتاب آثار برگزیده و... دوشب نیز مراسم «ضیافت شعر» برپا خواهد شد.

در حال حاضر ۸۸ انجمن ادبی ویژه نوجوانان و اعضای ارشد در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور فعال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =