برپایی نمایشگاه سفالگری خیال خاک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان

همزمان با برپایی نمایشگاه هشت بهشت با موضوع معماری و نمادهای آن نمایشگاه سفالگری نیز با عنوان خیال خاک در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان واقع در پل فلزی اصفهان میزبان علاقمندان به هنر و میراث فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، این نمایشگاه با ارسال آثار اعضاء کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان برپا شده است که آثار ارائه شده در این نمایشگاه پیرامون موضوعات معماری بناهای تاریخی از قبیل؛ کاشیکاری، کتیبه و سنگ نوشته ها است که این آثار برگرفته شده از معماری و بناهای تاریخی معروف در مناطق مختلف و بافت محلات و.... سراسر استان است که توسط اعضاء کانون پرورش فکری با استفاده از هنر سفالگری خلق شده است.

هدف از برپایی این نمایشگاه جلب توجه اعضاء کانون به میراث فرهنگی و بازگویی هویت ملی با رویکرد بالا بردن سطح اطلاعات و پایدارسازی اطلاعات و ایجاد حساسیت کودکان و نوجوانان نسبت به میراث فرهنگی آنان طراحی و برپا شده است.

همچنین پس از بررسی و داوری کارشناسان مجرب و متخصص آثاری که در این نمایشگاه توسط اعضاء کانون پرورش فکری برای عموم به نمایشگاه گذاشته در یکی از مراسم هایی که به مناسبت سالگرد چهل و یکمین  پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر برگزار می شود به آثار برگزیده و نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.

نمایشگاه سفالگری با عنوان خیال خاک همزمان با برگزاری نمایشگاه هشت بهشت با موضوع معماری ونمادهای آن در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان واقع در پل فلزی اصفهان برپا شده که علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه تا سوم بهمن ماه به کانون پرورش فکری اصفهان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =