سومین مسابقه چالش نجات تخم‌مرغ در دزفول

سومین مسابقه چالش نجات تخم‌مرغ به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره یک دزفول برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، هم‌زمان با هفته پژوهش و به‌منظور پرورش خلاقیت و مهارت‌های علمی کودکان و نوجوانان سومین مسابقه چالش نجات تخم‌مرغ با حضور اعضای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک دزفول برگزار خواهد شد.

سعید گل گل مسئول کانون شماره یک دزفول پیرامون این مسابقه توضیح داد: مسابقات نجات تخم‌مرغ یا چالش جاذبه (Gravity Challenge) اولین بار توسط NASA به‌منظور ساخت سازه‌ها و اجسامی که انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره‌های دیگر یاری کند، اجرا شد.

وی با اشاره به این‌که قبل از اجرای این رویداد علمی کانون شماره یک دزفول با برگزاری کارگاه‌های تئوری و عملی ساخت سازه‌ها در قالب کارگاه فعالیت علمی برای اعضای دختر و پسر مقدمات انجام این مسابقه را فراهم کرد افزود: در این مسابقه اعضا به‌صورت گروه‌های دو نفره و با ارائه‌ی یک سازه به رقابت خواهند پرداخت.

گل گل گروه سنی برای شرکت در این مسابقه را کودکان و نوجوانان اول تا ششم دبستان عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین قوانین این مسابقه این است که تخم‌مرغ در کمترین زمان با یک سازه‌ی وزن کم سالم به زمین برسد.

مسئول کانون شماره یک دزفول یادآور شد: این مسابقه 28 آذرماه 1398 و هم‌زمان با هفته پژوهش در این مرکز فرهنگی هنری برگزار خواهد شد و به برگزیدگان اول تا سوم این مسابقه لوح سپاس و جوایزی اهداء می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =