دو فیلم کانون از جشنواره رشد جایزه گرفت

پویانمایی «زری‌زری کاکل‌زری» به کارگردانی مهین جواهریان و فیلم سینمایی «دوچ» ساخته‌ی امیر مشهدی‌عباس از چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد جایزه گرفت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در آیین پایانی این رویداد تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش پویانمایی جشنواره به فیلم «زری‌زری کاکل زری» و نشان سیفژ به فیلم بلند «دوچ» هر دو از تازه‌ترین تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا شد.

بر اساس این گزارش پویانمایی «زری زری کاکل زری» با تکنیک کات‌اوت رایانه‌ای و با مدت زمان ۶ دقیقه تولید شده و ترانه‌های آن را افسانه‌ی شعبان‌نژاد سروده است.

این انیمیشن همچنین با هدف تقویت ارتباط‌های کودکان با هم‌سالان‌شان با بهره‌گیری از بازی و شعرخوانی تولید شده و اصلی‌ترین تفاوت آن کودکانه بودن و استفاده از نمادهای ساده و قابل فهم برای بچه‌های پیش از دبستان است.

یادآوری می‌شود پویانمایی‌ «زری زری کاکل زری» پروانه زرین بهترین پویانمایی کوتاه سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

هم‌چنین فیلم «دوچ» که در یک سال گذشته در رویدادهای سینمایی داخلی و خارجی متعددی حضور داشته و جوایزی نیز دریافت کرده است ماجرای پسر ۱۰ ساله‌ای است که به دنبال پولی برای تعویض دوچرخه کهنه‌اش و خرید دوچرخه جدید و قابل رقابت است تا این‌که متوجه جایزه‌ نهضت سوادآموزی می‌شود. اگر بتواند در روستا بی‌سوادی را با سواد کند می‌تواند جایزه‌ای به اندازه پول خرید دوچرخه بگیرد. در روستا هیچ بی‌سوادی نیست و تنها بی‌سواد روستا، پیرزنی بد اخلاق و ۹۰ ساله است که هم چشمانش ضعیف است و هم گوش‌هایش نمی‌شنود. اما غلام‌رضا تصمیم خودش را برای باسواد کردن پیرزن و دریافت جایزه گرفته است و ماجرا آغاز می‌شود....

آیین پایانی چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد عصر روز جمعه اول آذر با حضور وزیر آموزش و پرورش، مسئولان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، فیلم‌سازان، خانواده‌ها، و سایر علاقمندان عرصه فرهنگ و هنر در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =