«گرگم و گله می‌برم» راهی جشنواره فیلم‌های کودکان شیکاگو شد

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» ساخته‌ی امیر هوشنگ‌معین از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این‌بار راهی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل، این پویانمایی که چند روز پیش به‌عنوان بهترین اثر انیمیشن کوتاه جشنواره لایپزیک آلمان جایزه کبوتر طلایی این رویداد هنری را از آن خود ساخت، قرار است در شیکاگو همراه با شش فیلم دیگر در یک مجموعه ۷۲ دقیقه‌ای که با تکنیک‌های استاپ موشن، نقاشی و دو بعدی ساخته شده‌اند، روز ۱۷ آبان ۱۳۹۸ (۸ اکتبر ۲۰۱۹) در گروه فیلم‌های ۱۴ سال به بالا به نمایش در ‌آید.

بر اساس این گزارش، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو اولین جشنواره کودکان مورد تائید اسکار در جهان است و اولین و قدیمی‌ترین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در آمریکای شمالی است که سال ۱۹۸۴ تاسیس شد.

این رویداد فرصتی برای ارتباط بیشتر میان سینماگران حوزه کودک و نوجوان و بالا بردن استانداردهای زیبایی شناختی و تولید برای دست‌اندرکاران تولید در این حوزه به شمار می‌رود و به عنوان یک قطب جهانی برای فیلم‌سازان جوان کارکرد دارد.

از برنامه‌های جنبی این جشنواره رقابتی می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سمینار، نمایش‌های ویژه‌ی فیلم‌های منتخب اشاره کرد.

بر همین اساس در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو همه ساله برترین فیلم‌های بلند و کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند و کودک برای ۵ گروه‌ سنی ۲ تا ۱۴ سال و بالاتر طبقه بندی می شوند.

گفتنی است فیلم «پایان رویاها» ساخته محمدعلی طالبی از جمله تولیدات کانون است که دو سال پیش در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو به نمایش در آمد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو ۱۰ تا ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ( اول تا دهم اکتبر ۲۰۱۹) در شهر شیکاگو کشور آمریکا برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =