لزوم تقویت ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بازدید از کارخانه تولید اسباب‌بازی «زرین‌تویز» بر لزوم تقویت ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان این حوزه تاکید کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حسین ربانی‌غریبی با تاکید بر این موضوع گفت: با توجه به استقرار دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در کانون و نقشی که این مجموعه در حوزه‌ی طراحی، تولید، واردات و صادرات اسباب‌بازی در کشور دارد همواره تلاش کرده کیفیت محتوایی تولیدات داخلی را تقویت کند و هیچ‌گاه نقش سلبی و بازدارنده‌ای در این صنعت نداشته باشد.

ربانی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در این زمینه‌ بر ضرورت شرکت تمامی فعالان این عرصه در این رویداد ملی تاکید کرد.

وی افزود: جشنواره ملی اسباب‌بازی زمینه‌ای بسیار مساعد و مناسب برای گردهم‌آمدن طراحان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

علی‌حسین عیوضی بنیان‌گذار شرکت تولیدی زرین‌تویز «zarrin toys» یکی از دغدغه‌های مهم این صنعت را نبود زمین یا شهرک صنعتی تخصصی برای اسباب‌بازی در حومه استان تهران عنوان کرد و گفت: اگر دولت برای تولیدکنندگان بزرگ در این زمینه تسهیلاتی را فراهم کند به سرعت تغییرات چشم‌گیری در عرصه تولید شاهد خواهیم بود.

وی هم‌چنین یادآور شد: چهاردهه از فعالیت این شرکت می‌گذرد و در حال حاضر اسباب‌بازی‌های ما به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

مهدی عیوضی نیز در زمینه چرخه‌ی تولید اسباب‌بازی‌های پلاستیکی، چگونگی ورود محصولات این تولیدی به بازار، نظام توسعه‌ی فعالیت‌های این شرکت از ابتدا تاکنون توضیح‌هایی ارایه کرد و از دغدغه‌های تولید اسباب‌بازی در ایران نیز سخن گفت.محسن حموله مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون نیز در این دیدار گفت: کانون در این سال‌ها نزدیک به ۳۰۰ عنوان اسباب‌بازی و سرگرمی تولید کرده و به عنوان تولیدکننده با تمامی دغدغه‌ها و ضرورت‌های این حوزه آشنایی دارد.

حموله هم‌چنین شرکت در جشنواره ملی اسباب‌بازی را بستری مناسب برای ارتباط بیشتر با متخصصان این حوزه، شرکت‌ها و نهادهای دولتی و اقشار گوناگون مردم در سطح جامعه دانست.

این بازدید روز ۱۷ مهر ۱۳۹۸ هم‌زمان با هفته‌ی ملی کودک برگزار شد و در پایان «منشور آینده» نیز به موسس این شرکت اهدا شد.

قرار است مدیران و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف آشنایی بیشتر و حمایت از صنعت‌گران حوزه اسباب‌بازی از این پس از دیگر کارخانه‌های صنعتی تولید اسباب‌بازی نیز بازدید کنند.

گفتنی است ویدا ملکی رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی نیز در این بازدید حضور داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =